۱۳۹۹ دوشنبه ۷ مهر
English
صفحه اصلی
1396/10/21 تحقق اهداف سياست هاي كلي اقتصاد مقاومتي با اجراي طرح اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري
تحقق اهداف سياست هاي كلي اقتصاد مقاومتي با اجراي طرح اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان خوسف ، محمد شفيعي فرماندار شهرستان روز چهارشنبه در جلسه تبيين تسهيلات فراگير و توسعه و ايجاد اشتغال اين شهرستان ضمن اشاره به طرح اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري،اظهار كرد:تحقق اهداف سياست هاي كلي اقتصاد مقاومتي،هدف كلان طرح مذكور است.
وي افزود:منابع مالي طرح اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري ،يك و نيم ميليون دلار از منابع صندوق توسعه ملي است.
فرماندار خوسف در بحث توزيع تسهيلات بر اساس نوع طرح،تصريح كرد:اين تسهيلات بر اساس نوع اشتغال خويش فرمايي و كارفرمايي پرداخت مي شود.
شفيعي با بيان اين كه اشتغال خويش فرمايي شامل مشاغل خانگي و خود اشتغالي است،خاطرنشان كرد:10درصد تسهيلات به اين امر اختصاص پيدا مي كند.
وي با اشاره به اين كه 90 درصد توزيع تسهيلات به بخش كارفرمايي تعلق مي گيرد،عنوان كرد:اين نوع تسهيلات شامل تسهيلات براي بنگاه هاي 2تا 50 نفر كاركن و بنگاه هاي بيش از 50نفر مي شود.
فرماندار خوسف با اشاره به اين كه 80 درصد جمعيت شهرستان خوسف در مناطق روستايي و عشايري زندگي مي كنند،يادآورشد: بايستي متناسب با طرح توزيع اعتبارات انجام شود.
شفيعي با تاكيد بر اين كه بايد تلاش شود كه در توزيع اعتبارات بي عدالتي انجام نگيرد،عنوان كرد: شهرستان خوسف داراي زير ساخت ها،پتانسيل و ظرفيت خوبي است كه مي تواند اشتغالزايي خوبي را به دنبال داشته باشد.
وي ضمن اشاره به پتانسيل هاي شهرستان خوسف،متذكر شد: برخي از معادن اين شهرستان داراي پيشرفت خوبي بوده و معدن شادان نيز كارهاي نهايي آن انجام و در معدن مس هم سرمايه گذاري لازم انجام شده است.
فرماندار خوسف ضمن اشاره به اين كه شهرستان خوسف به نسبت ديگر شهرستانهاي خراسان جنوبي كمتر دچار بحران آب است،اذعان داشت:اين شهرستان داراي ظرفيت زيادي است.
شفيعي شغل 90 درصد جمعيت شهرستان خوسف را كشاورزي عنوان كرد و گفت: در سال جاري بعد از برگزاري جشنواره گل نرگس و با پيگيري هاي صورت گرفته از سوي فرمانداري و شوراي شهرستان خوسف، 750 ميليون تومان از سوي سازمان دهياري هاي كشور به شهرستان خوسف اختصاص يافته است كه با اين كمك ها انتظارمان آن است كه سال آينده براي گل نرگس شهرستان، سال خوبي باشد.
وي ابراز كرد: بايد تلاش شود در فرآوري گل نرگس كار شود و دليل اين امر آن است كه در حال حاضر با همكاري و تلاش هاي خوب جهاد دانشگاهي در زمينه فرآوري عناب،تلاش زيادي شده و عناب فرآوري شده به صورت شكلات،كيك عناب به زودي وارد بازار شهرستان خوسف مي شود.
فرماندار خوسف در ادامه صحبت هايش با اشاره به ظرفيت دامپروري اين شهرستان،يادآور شد: شهرستان خوسف داراي بيش از 14 هزار نفر شتر است و علاوه بر اين بخش در پرورش گوساله و شتر مرغ و....نيز فعاليت دارد.
شفيعي با بيان اين نكته كه احداث كشتارگاه طيور امروز قطعي شده ادامه داد:كشتارگاه دام و شتر مرغ نيزدر مراحل زمين يابي است.
وي همچنين با بيان اين كه شهرستان خوسف فرصت و ظرفيت خوبي در زمينه گردشگري دارد،تبيين كرد: وجود خانه هاي بومگردي و قرار گرفتن در مسير ترانزيتي موقعيت مناسبي براي شهرستان محسوب مي شود اما نكته اي كه در اين خصوص حائز اهميت است آن است كه با وجود اين كه روزانه بيش از هزاردستگاه ماشين سنگين از خوسف تردد مي كنند ، اما محلي براي آسايش رانندگان تريلي كه از شهرستان عبور مي كنند در اين شهرستان وجود ندارد.
فرماندار شهرستان خوسف در ادامه صحبت هايش از راه اندازي كارخانه دارو سازي و سرم سازي با همكاري بنياد بركت در خوسف خبر داد و اظهار داشت:خوشبختانه در استان خراسان جنوبي شرايط سرمايه گذاري تسهيل شده است.
شفيعي افزود: تسهيلات ايجاد اشتغال پايدار در مناطق روستايي براي خراسان جنوبي ،118 ميليارد تومان در مرحله اول اختصاص پيدا كرده كه بايد بين 11 شهرستان توزيع شود.
تعداد بازدید: 240
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal