۱۳۹۹ دوشنبه ۷ مهر
English
صفحه اصلی
1396/11/01 اولين موسسه تسهيل گري اشتغالزايي در شهرستان خوسف راه اندازي مي شود
اولين موسسه تسهيل گري اشتغالزايي در شهرستان خوسف راه اندازي مي شود

محمد شفيعي در كارگروه اشتغال شهرستان خوسف هدف از راه اندازي مركز تسهيل گري را شناسايي و معرفي پتانسيل ها و ظرفيت هاي اشتغالزايي و سرمايه گذاري در استان خراسان جنوبي و بالاخص شهرستان خوسف ، مشاوره شغلي و اخذ استعلامات مربوطه از دستگاه اجرايي مي باشد.

شفيعي ديگر وظايف اين مركز را شناسايي تسهيلات اشتغالزايي بانك ها ، موسسات دولتي و غير دولتي و معرفي اين تسهيلات به متقاضيان ، تهيه طرح هاي توجيهي ، كاريابي ، بازاريابي و برگزاري كلاس هاي آموزشي توجيهي بر شمرد.

وي يكي از مشكلات جوانان در جهت ايجاد مشاغل و استفاده از تسهيلات اشتغالزايي را نبود اطلاعات كامل در خصوص شرايط لازم براي سرمايه گذاري و مشاوره به آنها دانست و افزود: با راه اندازي اين مركز گام موثري در راستاي ايجاد اشتغال پايدار برداشته خواهد شد.

وي با بيان اينكه كميته ذيل كارگروه اشتغال شهرستان خوسف به طور هفتگي با حضور همه مديران و كارشناسان اشتغال دستگاه اجرايي شهرستان جهت تسريع در پاسخگويي استعلامات طرح اشتغالزايي برگزار مي شود افزود: همه دستگاه ها موظف هستند ظرف ده روز پاسخ استعلام را به صورت كتبي ارائه نمايند.

فرماندار خوسف در ادامه با اشاره به سياست هاي دولت تدبير و اميد در راستاي توسعه اشتغال در مناطق روستايي گفت: با توجه به حمايت همه جانبه مقام عالي دولت در استان شاهد تحول در بحث اشتغالزايي در استان خراسان جنوبي خواهيم بود.

وي بيان كرد: ساخت نيروگاه خورشيدي 10 مگاواتي برق و كارخانه چدن توسط سرمايه گذاران خارجي در شهرستان در حال انجام است كه در آينده نزديك افتتاح خواهد شد.

شفيعي با اشاره به ابلاغ تسهيلات توسعه اشتغال روستايي و عشايري از محل صندوق توسعه ملي گفت: بايستي شرايط براي جذب حداكثري اين منابع در جهت كاهش نرخ بيكاري فراهم شود.

فرماندار خوسف اظهار داشت: رسته هاي اولويت دار تسهيلات توسعه اشتغال روستايي و عشايري را صنعت ، كشاورزي و خدمات دانست و گفت: متقاضيان درخواست خود را بر اساس چارچوب و ضوابط تعريف شده در ذيل رسته هاي اولويت دار در سامانه كارا به ثبت برسانند.

وي ادامه داد : نرخ سود اين تسهيلات براي مناطق روستايي و عشايري مرزي 4 درصد ، 6 درصد در مناطق غير مرزي و 10 درصد براي تامين واحدهاي توليدي مستقر در نواحي صنعتي و شهرهاي زير 10 هزار نفر جمعيت است.

شفيعي از اعطاي تسهيلات به كارخانه هاي فرآوري عناب و انجير ، كارتن سازي و بازيافت خبر داد و افزود: عمليات اجرايي اين دو كارخانه توسط سزمايه گذاران اين دو كه از بوميان شهرستان هستند شروع خواهد شد.

فرماندار خوسف با بيان اينكه 67 واحد مرغداري گوشتي در شهرستان فعاليت مي كنند افزود: با توجه به اين پتانسيل راه اندازي كشتارگاه طيور در راستاي تكميل چرخه توليد در اولويت مي باشد كه مجوز هاي اخذ شده و پرونده آن به زودي در كارگروه امور زيربنايي استان مطرح خواهد شد.

وي با بيان اينكه  شهرستان خوسف در بحث دامداري نيز پتانسيل هاي بسيار خوبي دارد افزود: دامداران اين شهرستان داراي 14 هزار نفر شتر ، 200 هزا راس گوسفند و 3 هزار راس گاو مي باشند و يكي از مهم ترين دغدغه آنها تهيه علوفه و فروش محصولات دامي مي باشد كه با همكاري سرمايه گذاران مركز چند منظوره جهت تامين علوفه و كشتارگاه دام  ، شتر و شتر مرغ به صورت جد پيگيري مي شود.

فرماندار خوسف در پايان با اشاره به هماهنگي دستگاه اجرايي شهرستان جهت رفع مشكلات بيكاري اظهار داشت: همه مديران بايستي تا حد امكان با تسهيل شرايط زمينه سرمايه گذاري و به تبع آن ايجاد شغل در شهرستان را تسهيل نمايند.

تعداد بازدید: 348
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal