۱۳۹۹ دوشنبه ۷ مهر
English
صفحه اصلی
1398/05/20 تفاهم‌نامه عمليات آبخيزداري و نهال‌كاري در خوسف امضا شد
تفاهم‌نامه عمليات آبخيزداري و نهال‌كاري در خوسف امضا شد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري خوسف ، محمد شفيعي در حاشيه امضاي اين تفاهم‌نامه اظهار داشت: حدود 70 درصد جمعيت اين شهرستان در مناطق روستايي و عشايري ساكن هستند و شغل اكثر آنها دامداري و كشاورزي است لذا رفع مشكلات آنها در زمينه تامين علوفه دام يكي از دغدغه‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان است.

محمد شفيعي افزود: سال گذشته با هم‌افزايي اعتبارات و ماشين‌آلات دهياري‌هاي شهرستان خوسف حدود 2 هزار هكتار از اراضي شهرستان نهال‌كاري و بذرپاشي شد.

وي گفت: امسال با تكيه بر اعتبارات استاني و شهرستاني و در جهت هم‌افزايي اعتبارات و امكانات برنامه ريزي لازم براي نهال‌كاي و بذرپاشي به صورت هلالي در 10 هزار هكتار از اراضي ملي با همكاري اداره منابع طبيعي و آبخيزداري، دهياري‌ها، شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها صورت گرفته است.

فرماندار خوسف بيان كرد: از محل صندوق توسعه ملي در سالجاري بيش از 20 ميليارد ريال به 6 پروژه در حوزه آبخيزداري اختصاص يافته كه اين پروژه‌ها شامل پنج پروژه سنگ و ملات و يك سازه گاويوني است.

وي افزود: از محل اعتبارات ملي و استاني در سال گذشته بزرگترين سازه آبخيزداري بند خاكي شرق كشور در منطقه آرك و بين‌آباد با اعتبار 12 ميليارد ريال و سازه سنگ ملات روستاي سيوجان با اعتبار چهار ميليارد و 500 ميليون ريال از محل اعتبارات ملي و دو پروژه بند خاكي و شهنه و شل‌آباد از محل اعتبارات استاني به بهره برداري رسيد.

شفيعي گفت: شهرستان خوسف در زمينه دامداري و پرورش شتر يكي از شهرستان‌هاي موفق بوده به طوري كه بيش از 16 هزار نفر شتر در اين شهرستان وجود دارد و تامين علوفه اين دامداران در درازمدت يكي از اهداف اين پروژه است.

با حضور فرماندار خوسف، بخشدار جلگه ماژان، بخشدار مركزي، رئيس اداره آب و فاضلاب روستايي و رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان خوسف تفاهم‌نامه كاشت 10 هزار اصله نهال در اين شهرستان به امضا رسيد.

براساس اين تفاهم‌نامه مقرر شد طي برنامه زمان‌بندي مشخص از اراضي موجود در بخش مركزي و بخش جلگه ماژان شهرستان خوسف بذرپاشي و نهال‌كاري شود.

تعداد بازدید: 419
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal