۱۳۹۹ دوشنبه ۷ مهر
English
صفحه اصلی
1396/02/10 پايداري صنعت و توسعه معدن از اولويت هاي كاري دولت يازدهم است
پايداري صنعت و توسعه معدن از اولويت هاي كاري دولت يازدهم است
استاندارخراسان جنوبي كه عصر امروز در جمع كارگران معدن مس قلعه زري از توابع شهرستان خوسف سخن مي گفت با بيان اين مطلب افزود: پايداري صنعت و توسعه معادن با توجه به ظرفيت هايي كه از اين حيث در استان وجود دارد از مهمترين اولويت هاي كاري دولت يازدهم است.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان خوسف، سيد علي اكبر پرويزي، ضمن تبريك فرا رسيدن هفته كاروكارگر به كارگران خدوم معدن مس قلعه زري گفت: كارگر ومعدن لازم و ملزوم يكديگرند بگونه اي وجود هر يك منوط به وجود ديگري است.
وي توسعه معادن را مورد تاكيد جدي قرار داد و افزود: توسعه معدن مس قلعه زري با توجه به پتانسيلي كه در اين منطقه وجود دارد بايد در دستور كار مديرعامل و اعضاي هيات مديره اين معدن قرار گيرد.
وي نوسازي و تجهيز معدن مس قلعه زري را از برنامه هاي كاري دولت در استان دانست و تصريح كرد: براي انجام اين كار بايد سرمايه گذاري صورت گيرد و اگر مديرعامل و سهامداران شركت مس ايران در اين زمينه ورود نكنند قطعاً در مركز كشور و مركز استان تصميمات لازم را در اين خصوص خواهيم گرفت.
مقام عالي دولت در استان، تداوم فعاليت معدن مس قلعه زري را مورد تاكيد جدي قرار داد و افزود: آماده كمك و مساعدت در زمينه ارائه تسهيلات مناسب براي نوسازي و توسعه اين معدن هستيم.
پرويزي، به موضوع بيمه و مباحث مرتبط با بازنشستگي كارگران اين معدن اشاره كرد و افزود: فرماندار به همراه مديران و مسئولين ذي ربط با نگاه مثبت مشكلات كارگران اين معدن را مورد بررسي قرار دهند و در صوت نياز به پيگيري در مركز اين آمادگي براي حل وفصل مشكلات اين عزيزان وجود دارد.
وي توسعه سرمايه گذاري را يكي از مهمترين راه هاي توسعه اشتغال دانست و تصريح كرد: بايد تلاش كنيم تا زمينه هاي سرمايه گذاري در استان فراهم شده وسرمايه گذاران با طيب خاطر و آرامش رواني نسبت به سرمايه گذاري اقدام كنند ومطمئن باشند كه بعد از انجام اين كار اصل پول به همراه سود منطقي آن به آنان بازخواهد گشت.
استاندارخراسان جنوبي در بخش ديگري از سخنان خود به مسائل و مشكلات اهالي روستاي قلعه زري اشاره كرد و ادامه داد: مسائل و مشكلات اين عزيزان بايد اولويت بندي شده و بر اساس شرايط ، پيگيري لازم از سوي فرماندار شهرستان و ساير مديران مربوطه به انجام برسد.
پرويزي، تامين آب شرب براي اهالي اين روستا را مورد تاكيد قرار داد وافزود: در خصوص آمبولانس و پزشك بر اساس استانداردهاي دانشگاه علوم پزشكي موضوع قابل پيگيري و اجرايي شدن است.
برپايه اين گزارش، در اين مراسم 7 تن از كارگران نمونه معدن مس قلعه زري توسط استاندار خراسان جنوبي به نمايندگي از 50 كارگر اين معدن مورد تقدير قرار گرفتند.
اين گزارش حاكيست، استاندارخراسان جنوبي همچنين همزمان با سفر به شهرستان خوسف و حضور در معدن مس قلعه زري در عمق 350 متري اين معدن حضور يافت و ضمن عرض خدا قوت به كارگران شاغل در اين معدن با اهداي شاخه گل ضمن تبريك هفته كار و كارگر به اين عزيزان ، آنان را مورد تفقد قرار داد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 320
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal