۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ آذر
English
صفحه اصلی
1396/08/03 ساخت نيروگاه خورشيدي با سرمايه گذاري خارجي در خوسف آغاز شد
ساخت نيروگاه خورشيدي با سرمايه گذاري خارجي در خوسف آغاز شد
به گزارش روابط عمومي فرماندار خوسف عصر دوشنبه در آيين كلنگ زني نيروگاه 10 مگاواتي گفت: اين نيروگاه با سرمايه گذاري 14 ميليون يورويي طي چهار ماه به بهره برداري خواهد رسيد.
محمد شفيعي با اشاره به سياست هاي دولت تدبير و اميد در حمايت از سرمايه گذاري افزود: شهرستان خوسف با داشتن پتانسيل هاي و ظرفيت هاي مهم اقتصادي زمينه مناسبي براي جذب سرمايه گذاري داخلي و خارجي دارد.
وي بيان كرد: معافيت مالياتي 13 ساله و همچنين تسهيلات 1.5 ميليارد دلاري كه از محل صندوق توسعه ملي براي ايجاد اشتغالزايي در شهرها و روستاها كمتر از 10 هزار نفر در نظر گرفته شده است مي تواند به اشتغالزايي در شهرستان هايي همچون خوسف كمك شاياني كند.
فرماندار خوسف گفت: نيروگاه خورشيدي خوسف با 14 ميليون يورو سرمايه گذاري از كشور آفريقاي جنوبي عمليات اجرايي آن شروع شد كه ميزان اشغالزايي آن در مرحله ساخت 100 نفر و پس از بهره برداري 10 تا 15 نفر به صورت مستقيم است.
وي اظهار كرد: با توجه به سياست هاي اقتصاد مقاومتي در جهت جذب سرمايه گذاري و توسعه اشتغال همه مديران شهرستان با همكاري هم از تمام توان خود بهره خواهند برد و از هيچ كمكي دريغ نخواهند كرد.
شفيعي با اشاره به نزديكي خوسف به مركز استان گفت: دسترسي به زيرساخت هاي ارتباطي شهر بيرجند جذابيت هاي اقتصادي شهر خوسف را افزايش داده است و ظرفيت تبديل شدن به شهر صنعتي را دارد.
وي با بيان اينكه سرمايه گذاران خارجي در بخش معادن خوسف نيز براي سرمايه گذاري اعلام آمادگي كرده اند افزود: با همت و تلاش دولت تدبير و اميد، گام‌هاي مهم و موثري در جذب سرمايه‌گذاري خارجي به ويژه در بخش صنعت، معدن و تجارت برداشته شده است.
وي از احداث نيروگاه خورشيدي در مقياس كوچكتر توسط اين شركت در يكي از مدارس شهر خوسف خبر داد و گفت: استفاده از انرژي هاي پاك با فرهنگ سازي در مدارس بايستي به يك الگو تبديل شود.

 
 
تعداد بازدید: 38
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal