۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ آذر
English
صفحه اصلی
1396/08/09 بذرپاشي سنتي 10 هكتار از اراضي شهرستان خوسف
بذرپاشي سنتي 10 هكتار از اراضي شهرستان خوسف
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان خوسف ؛ محمد شفيعي عصر دوشنبه در آيين بذرپاشي اراضي بياباني شهر خوسف افزود: اين اقدام با مشاركت بوميان و عشاير شهرستان و در راستاي احياي سنت هاي قديمي و تامين علوفه دام انجام شده است.
وي با بيان اينكه خراسان جنوبي دومين استان بياباني كشور است گفت: در راستاي جلوگيري از توسعه بيابان ها و تثبيت خاك بايستي اقدامات عملي انجام شود كه يكي از اين اقدامات بذرپاشي مناطق بياباني است.
وي ادامه داد: امروز 200 كيلوگرم بذر تاغ، آتريپكس، عجوه، رمس، اسكنبيل، اشنان و درمنه در اراضي بياباني شهرستان بذرپاشي شد و در چند ماه آينده نيز براساس دانش بومي بذرپاشي چند نوبت ديگر نيز تكرار خواهد شد و با اولين بارندگي شاهد رويش اين علوفه ها خواهيم بود.
فرماندار خوسف با بيان اينكه اين شهرستان با داشتن حدود 15 هزار نفر شتر ظرفيت خوبي براي پرورش اين دام دارد گفت: با راه اندازي كشتارگاه دام و كارخانه فرآوري شير شتر چرخه توليد اين دام نيز در شهرستان تكميل و سود و فايده پرورش آن عايد دامداران شهرستان خواهد شد.
وي اظهار كرد: بايستي زمينه ماندگاري عشاير را كه تامين كننده امنيت در شهرستان هستند فراهم كنيم و لازمه امنيت كمك به افزايش درآمد و تامين زيرساخت هاي مناطق عشايري است.
شفيعي گفت: از محل اعتبارات ماليات بر ارزش افزوده ظرفيت بسيار خوبي براي كمك به مناطق عشايري در نظر گرفته شده كه در سالجاري نيز از اين محل نسبت به خريد تانكر آب شرب، ايجاد حمام و سرويس بهداشتي و مرمت و احياي قنوات كمك بسيار خوبي به اين مناطق شده است.

تعداد بازدید: 38
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal