۱۳۹۹ دوشنبه ۲۰ مرداد
English
صفحه اصلی
1396/08/14 پيش بيني اعتبار براي برق رساني به مجتمع فرهنگي بلنجير
پيش بيني اعتبار براي برق رساني به مجتمع فرهنگي بلنجير
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان خوسف ؛ محمد شفيعي عصر يكشنبه در جمع اهالي روستاي كلاته باغ  با بيان اينكه از محل اعتبارات تملك دارايي ها براي برق رساني به مجتمع فرهنگي بلنجير اعتبار خوبي پيش بيني شده است افزود: با توجه به همكاري هيئت امناي مجتمع و پس از تخصيص اعتبار عمليات برق رساني به آن به صورت مشاركتي انجام خواهد شد.
محمد شفيعي با اعلام اينكه اعتبارات تملك دارايي هاي شهرستان در سال جاري رشد 63 درصدي نسبت به سال گذشته داشته است ابراز اميداواري كرد: تخصيص اين اعتبار نيز رشد قابل ملاحظه اي داشته تا قسمتي از مشكلات مردم در شهرستان را بتوان رفع كرد.
وي با تسليت شهادت سروان محمد كلاته نايبي كه در درگيري با اشرار مسلح در شهرستان خوسف به شهادت رسيد گفت: عزت، امنيت و اقتدار كشور در منطقه و جهان مديون مجاهدت ها و رشادت هاي شهداست.
فرماندار خوسف ادامه داد: گروهي براي كارهاي تحقيقاتي استحصال آب در منطقه خور حضور دارند و استحصال آب ار چاه هاي ژرف يكي از راهكارهاي برون رفت از وضعيت خشكسالي هاي 18 ساله است.
وي از همكاري خوب اداره كل منابع طبيعي استان در راستاي پروژه هاي آبخيزداري و آبخوان داري در شهرستان خوسف خبر داد و افزود: با توجه به پيگيري هاي مجمع نمايندگان استان و شخص حجت الاسلام و المسلمين عبادي، سفر آقاي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي به استان با اولويت آبخيزداري و آبخوان داري در آينده نزديك انجام خواهد شد.
شفيعي يكي از مشكلات مردم در روستاها و مناطق عشايري را خشكسالي هاي 18 ساله و تاثير آن بر قنوات عنوان كرد و گفت: با توجه به اعتبارات پيش بيني شده از محل اعتبارات تملك دارايي ها و اعتبارات ملي اقدامات خوبي در راستاي لايروبي قنوات انجام شده و اين موضوع راه حل هاي كوتاه مدت مي باشد كه لازم است با صرفه جويي در مصرف آب، مكانيزاسيون و استفاده از آبياري هاي قطره اي تا حد امكان از آب موجود به صورت بهينه استفاده شود.
وي در پاسخ به طرح موضوع آبرساني به روستاي شل آباد گفت: با توجه به پيش بيني اعتبار براي آبرساني به اين روستا در صورت تخصيص اعتبار اين پروژه نيز شروع خواهد شد.
فرماندار خوسف ضمن تاييد مشكلات مخابراتي در روستاهاي اين شهرستان گفت: مدير منطقه اي مخابرات استان در زمينه ايجاد خطوط ارتباط مخابراتي براي روستاهاي بالاي 10 خانوار و واگذاري تلفن ثابت در روستاهاي بالاي 20 خانوار و راه اندازي مرحله دوم اينترنت روستايي قول مساعدي داده كه با اين كار بخش زياد مشكلات روستاييان شهرستان در بحث مخابراتي مرتفع خواهد شد.
وي با اشاره به همكاري اداره كل عشايري استان و شهرستان در راستاي تيغ زني راه هاي عشايري افزود: براي راه روستاي خرم نيز پيمانكار پروژه مشخص شده و عمليات اجرايي آن به زودي شروع خواهد شد.
در اين  دهگردشي مشكلات عشاير مناطق زركش، چشمه موسي، چاه خره و روستاهاي طوطي، شل آباد و خرم توسط معتمدين و شوراهاي روستاها مطرح و راهكارهاي رفع آنها بررسي شد.
 
تعداد بازدید: 137
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal