۱۳۹۷ سه شنبه ۲ بهمن
English
صفحه اصلی
1396/11/13 22 طرح مصوب كارگروه اشتغال خوسف براي دريافت تسهيلات معرفي شد
22 طرح مصوب كارگروه اشتغال خوسف براي دريافت تسهيلات معرفي شد
محمد شفيعي روز چهارشنبه در نشست خبري با بيان اينكه 80 درصد جمعيت شهرستان در بخش كشاورزي و دامداري مشغول به خدمت هستند، افزود: با توجه به خشكسالي هاي 19 ساله لازم است از همه ظرفيت ها جهت ايجاد شغل در مناطق روستايي استفاده كرد.
وي اظهار كرد: با توجه به اينكه تسهيلات اشتغالزايي در ابتداي سالجاري در نظر گرفته شده بود جلسات متعددي با دستگاه هاي اجرايي و با سرمايه گذاران برگزار شده و اين شهرستان به صورت كامل آمادگي لازم براي جذب اين تسهيلات را دارد.
شفيعي افزود: در كارگروه اشتغال شهرستان 6 طرح صنعتي، يك طرح در حوزه حمل و نقل و 15 طرح در بخش كشاورزي مطرح و با ايجاد اين طرح ها براي 418 نفر به صورت مستقيم اشتغالزايي خواهد شد.
فرماندار خوسف مهمترين پروژه هاي مصوب شده را كشتارگاه دام و طيور، كارخانه توليد الياف، مجتمع گردشگري دق اكبرآباد و كارخانه كارتن سازي و الياف صنعتي دانست و ادامه داد: ظرفيت كارخانه سرم سازي به عنوان يكي از برزگترين كارخانه ها در شرق كشور محسوب مي شود به عنوان يك طرح ملي بايستي در كارگروه ملي مطرح شود.
وي نرخ سود اين تسهيلات را 6 درصد عنوان كرد و يادآور شد: با توجه به شرايط موجود و سياست هاي دولت تدبير و اميد در راستاي حمايت از روستائيان و عشاير ظرفيت بسيار ارزشمندي جهت توسعه اينگونه مناطق به وجود آمده است.
فرماندار خوسف گفت: در اين شهرستان حدود 14 هزار نفر شتر وجود دارد كه در راستاي حمايت از توسعه و افزايش دارآمد شترداران، كشتارگاه تخصصي و كارخانه توليد، صادرات و كرك نيز براي دريافت تسهيلات معرفي شده اند.
وي بيان كرد: خوسف به عنوان نزديكترين شهرستان به مركز استان و داشتن جدابيت هاي خوبي كه در بحث سرمايه گذاري دارد و همه دستگاه ها شهرستان موظف هستند كه نهايت همكاري و تعامل با سرمايه گذاران بخش خصوصي داشته باشند.
شفيعي با اشاره به ايام الله دهه مبارك فجر افزود: طي اين ايام 85 پروژه با اعتباري بالغ بر 115 ميليارد و 649 ميليون ريال در اين شهرستان به بهره برداري مي رسد.
وي اضافه كرد: مهمترين پروژه هاي افتتاحي حوزه بهداشت و درمان مركز جامع خدمات سلامت جواد الائمه (ع) ، خانه بهداشت روستاي بصيران، پانسيون پزشك معدن و اورژانس 115 روستاي ماژان است.
فرماندار خوسف در ادامه با اشاره به اينكه 28 پروژه در بخش كشاورزي با اعتباري بالغ بر 40 ميليارد و 858 ميليون ريال به بهره برداري خواهد رسيد ادامه داد: با اجراي اين پروژه ها يك هزار و 308 كيلومتر مربع تحت آبياري تحت فشار و كم فشار قرار مي گيرد.
شفيعي در ادامه با اشاره به ظرفيت هاي معدن خوسف گفت: بزرگترين معدن زيرزميني خاورميانه در اين شهرستان واقع است و از طرفي چندين معدن ديگر نيز همچون معدن طلاي شادان و ماهرآباد نيز از نظر دخاير ظرفيت هاي خوبي دارد.
وي در پايان با گلايه از برخي از مسئولان سابق شهرستان افزود: خوسف فاقد پروژه ملي است و در حال حاضر نيز امكان تعريف پروژه ملي وجود ندارد و فقط به پروژه هاي ملي كه بالاي 50 تا 70 درصد پيشرفت فيزيكي داشته باشند اعتبار اختصاص مي يابد.
 
تعداد بازدید: 35
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal