۱۳۹۷ سه شنبه ۲ بهمن
English
صفحه اصلی
1396/11/14 شوراي گفتگوي سياسي استان خراسان جنوبي تشكيل مي شود
شوراي گفتگوي سياسي استان خراسان جنوبي تشكيل مي شود

،  دكتر علي اسماعيلي در ظهر شنبه در شوراي اداري شهرستان خوسف گفت: خوسف شهر علما و بزرگان و داشمندان عديده اي است و استان خراسان جنوبي نيز مركز استعدادهاي درخشان است.

وي با بيان اينكه در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران هستيم افزود: بايستي در اين ايام ريشه هاي انقلاب اسلامي انديشه هاي امام راحل ،  تلاش ها و مجاهدت هاي كساني كه از جان خود گذشته اند تا اين كشور آرامش ،  امنيت و استقلال داشته باشد،   تقويت كنيم.

اسماعيلي با بيان اينكه در زمان طاغوت  مردم تصميم گيران اين كشور نبوده اند و امروز به بركت انقلاب اسلامي تك تك مردم حق انتخاب سرنوشت خود داشته و خدمتگزاران خود را انتخاب مي كنند و اين نعمت بزرگي است .

وي با بيان اينكه به دست تواناي امام راحل و همت مردم انقلاب اسلامي ايران به پيروزي رسيد و افزود :  قانون اساسي در كشور ايران به تصويب رسيد كه در آن نوع حكومت جمهوري اسلامي تعريف شده است.

معاون سياسي ،  امنيتي و اجتماعي استانداري خراسان جنوبي گفت: در اصول متععدد قانون اساسي ايران،  جمهوريت و اسلاميت توامان در نظر گرفته شده است.

اسماعيلي افزود: پس از انقلاب اسلامي ايران الگوي نويني از مردم سالاري ديني در كشور شكل گرفته است  كه هم حاكميت ارزشهاي والاي انساني و هم راي و نظر و انديشه مردم در نظر گرفته شده است.

وي افزود: بايستي مسئولين در  هر پست و مسئوليت،  وظيفه اي جز خدمت گزاري به مردم نداشته باشند.

وي استان خراسان جنوبي را سرزمين همت تلاش،  مجاهدت،   راز و نياز دانست و افزود: به تبع آن شهرستان خوسف با همه بزرگ مرداني كه درعرصه هاي مختلف داشته است موقعيت و جايگاه ممتازي دارد.

اسماعيلي افزود: علماي بزركي همچون خاندان عبادي و موسوي و ساير بزرگاني كه در كشور درخشيده اند متعلق به اين منطقه و استان هستند و همه اينها مي طلبد با نگاه عميق تر و ژرف تر به مسائل استان،   برنامه ريزي هاي منسجمي صورت پذيرد.

وي انتصاب در پست معاونت سياسي ،  امنيتي و اجتماعي استانداري خراسان جنوبي را توفيقي براي خود دانست و ابراز اميدواري كرد كه خدمتگزاري صادق براي مردم اين استان باشد.

وي افزود: دولت تدبير و اميد و نماينده عالي دولت در استان و شهرستان وظيفه خود را خدمت به مردم مي داشنته و اين خدمت را توفيقي براي خود مي دانند.

اسماعيلي با بيان اينكه يكي از بالاترين معروفات خدمت بدون منت به مردم است افزود: حكومتي كه داعيه اسلامي بودن را دارد به نحو احسن و با حفظ شان و كرامت مردم بايستي به مردم خدمت كند.

معاون استاندار از اعضاي شوراي اداري شهرستان خوسف خواست كه صادقانه به مردم خدمت كنند و هر جا كه مي توانند كاري به سرانجام برسانند كوتاهي كردن در آن نابخشودني است و زماني كه به عنوان امانت در اختيارشان قرار مي گيرد متعلق به مردم است.

وي با بيان اينكه بايستي تلاش كنيم تا زمينه اي ايجاد احساس بي عدالتي و ناامني در جامعه فراهم نشود افزود: مردمان استان خراسان جنوبي صادق ترين و با وفاترين مردمان اين كشور هستند.

معاون استاندار با بيان اينكه در در شهرستان خوسف فضاي صميميت و همدلي حكم فرماست افزود:  بايستي با اعمال و رفتار خود روحيه اميد را در مردم تقويت كنيم .

محمد شفيعي فرماندار شهرستان خوسف نيز در اين جلسه با بيان اينكه شهرستان خوسف داراي پتانسيل هاي فراواني است كه تلاش هاي گسترده اي جهت استغفاده از اين پتانسيل ها براي توسعه شهرستان صورت پذيرفته است.

وي با بيان اينكه از محل تسهيلات اشتغالزايي تعداد 22 طرح پس از تصويب به كارگروه استاني معرفي شده است.

شفيعي با بيان ظرفيت هاي شهرستان خوسف در بحث معادن خاطر نشان ساخت: چندين معدن با عيار خوبي در شهرستان وجود دارد.

فرماندار خوسف يادآور شد : در اين شهرستان به بيش از 80 روستا با تانكر آبرساني مي شود و در بسياري از روستاها با توجه به خشكساليهاي 19 ساله با مشكلات عديده اي مواجه هستند.

شفيعي با بيان ظرفيت هاي شهرستان خوسف در بحث گردشگري و صنعتي افزود: با توجه به پيگيري هاي انجام شده  اولين شهرك صنعتي با سرمايه گذاري خارجي در شهرستان پيگيري خواهد مي شود.

وي افزود: در شهرك صنعتي شهيد رحماني شهرستان خوسف سرمايه گذاراني از كشور چين در حال ساخت كارخانه جدن در مرحله اول و در مراحل بعدي آن نيز ايجاد كارخانه فولاد و نبشي و ميلگرد مي باشند.

شفيعي اظهار داشت: پس از روي كارآمدن دولت تدبير و اميد،  سرمايه گذاري هاي خارجي در شهرستان نيز افزايش پيدا كرده است و نيروگاه خورشيدي ده مگاواتي توسط سرمايه گذاران خارجي در شهر خوسف مراحل پاياني خود را طي مي كند.

فرماندار خوسف با بيان اينكه بيش از 80 درصد جمعيت شهرستان در مناطق روستايي و عشايري ساكن هستند افزود: افزايش درآمد اين قشر از اولويت هاي كاري دستگاه هاي اجرايي مي باشد كه در اين راستا اقدامات زيادي صورت پذيرفته است.

شفيعي ايجاد كشتارگاه دام و طيور در راستاي تكميل چرخه توليد ، برگزاري جشنواره گل نرگس به صورت دو سال پياپي براي شناسايي و معرفي اين ظرفيت و بازاريابي اين محصول ،  ايجاد كارخانه فرآوري محصولات كشورزي از جمله اقدات انجام شده جهت افزايش درآمد كشاورزان و دامداران  در شهرستان دانست.

تعداد بازدید: 63
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal