۱۳۹۷ سه شنبه ۲ بهمن
English
صفحه اصلی
1396/11/14 در سومين روز از دهه مبارك فجر 5 طرح عمراني در شهرستان خوسف به بهره برداري رسيد
در سومين روز از دهه مبارك فجر 5 طرح عمراني در شهرستان خوسف به بهره برداري رسيد

محمد شفيعي بعدازظهر شنبه در حاشيه افتتاح بهره برداري از مجتمع گلخانه اي در محمديه شهرستان خوسف گفت: دهه مبارك فجر فرصت مغتنمي جهت ارائه گزارش عملكرد و اقدامات انجام شده دولت است.

وي با بيان اينكه اين گلخانه  با اعتبار 7 ميليارد ريال در زميني به مساحت 2 هزار و 500 متر مربع به بهره برداري رسيد كه با بهره برداري از‌ آن براي 5 نفرشغل ايجاد خواهد شد.

شفيعي با بيان اينكه مجتمع گلخانه اي محمديه تنها مجتمع گلخانه اي استان مي باشد كه تمام امكانات زيربنايي را دارا مي باشد افزود: از سرمايه گذاري  جديد در اين مجتمع استقبال مي شود.

وي خاطر نشان ساخت : مركز جامع سلامت جوادالائمه (ع) روستاهاي تقاب و معصوم آباد با اعتبار 7 ميليارد  و 500 ميليون ريال با زيربناي 500 متر مربع به بهره برداري رسيد كه با بهره برداري از آن يك هزار و 74 خانوار تحت پوشش اين مركز قرار خواهند گرفت.

فرماندار خوسف اظهار داشت: واحد مرغداري تخم گذار با ظرفيت 29 هزار و 900 قطعه نيز با اعتباري بالغ بر 8 ميليارد ريال نيز با تسهيلات از محل صندوق توسعه ملي نيز از ديگر پروژه هاي كه در سومين روز از دهه مبارك فجر در شهرستان به بهره برداري رسيده است.

وي از افتتاح اولين مركز تسهيل گري ؛ كارآفريني و اشتغالزايي در شهرستان خوسف خبر داد و ادامه داد: با راه اندازي اين مركز ضمن رشد سرمايه گذاري در شهرستان زمينه ايجاد اشتغال پايدار و جذب هدفمند تسهيلات اشتغالزايي در شهرستان فراهم خواهد شد.

شفيعي وظايف موسسه تسهيل گري سرمايه گذاري و كارآرفريني را شناسايي و معرفي پتانسيل ها و ظرفيت هاي اشتغالزايي و سرمايه گذاري در استان خراسان جنوبي و بالاخص شهرستان خوسف دانست و افزود: مشاوره شغلي و اخذ استعلامات مربوطه از دستگاه اجرايي توسط اين مركز انجام خواهد شد.

نماينده عالي دولت در شهرستان خوسف از بهره برداري از دبيرخانه سنگ هاي قيمتي و نيمه قيمتي استان خراسان جنوبي در شهرستان خوسف خبر داد و افزود: از وظايف اين دبيرخانه سياست گذاري و برنامه ريزي در خصوص سنگ هاي قيمتي و نيمه قيمتي و فرآوري آنها در استان مي باشد.

وي ادامه داد: انواع سنگ عقيق در رنگ هاي متفاوت از عقيق كبود، خزه‌اي، زرد يا عسلي و قهوه‌اي با كيفيت بالا در شهرستان خوسف وجود دارد و لازم است با ايجاد كارگاه‌هاي فرآوري نسبت به افزايش درآمد هنرمندان و صنعتگران استان و ايجاد ارزش افزوده براي آنها اقدام شود.

شفيعي ايجاد دبيرخانه را نقطه آغازي در جهت معرفي اين صنعت دانست و افزود: با توجه به ذخاير عقيقي كه در شهرستان خوسف موجود مي باشد آينده روشني براي اين صنعت در شهرستان و استان متصور مي باشد.

تعداد بازدید: 65
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal