۱۳۹۹ دوشنبه ۲۰ مرداد
English
صفحه اصلی
1397/12/27 150ميليارد تسهيلات اشتغالزايي در سال 97 در شهرستان خوسف پرداخت شده است
150ميليارد تسهيلات اشتغالزايي در سال 97 در شهرستان خوسف پرداخت شده است
فرماندار شهرستان خوسف در شوراي اداري شهرستان  گفت: : در شهرستان ميزان 150 ميليارد ريال تسهيلات اشتغالزايي روستايي پرداخت شده است و ميزان 800 ميليارد ريال طرح پس از تصويب در كارگروه اشتغال استان در بانك هاي عامل منتظر پرداخت مي باشد    
محمد شفيعي روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ايسنا منطقه خراسان جنوبي با انتقاد از نحوه تخصيص تسهيلات اشتغالزايي روستايي در بانك هاي عامل اظهار داشت: متاسفانه بانك هاي عامل بدون توجه به اولويت هاي شهرستان نسبت به پرداخت تسهيلات اقدام كرده اند. 
فرماندار خوسف با بيان اينكه با برگزاري سه جشنواره گل نرگس و انعقاد تفاهم نامه هاي مرتبط هم در بحث معرفي اين محصول و هم توجه و حمايت از بخش كشاورزي مصوبات خوبي داشته ايم. 
وي با اشاره به اينكه با انعقاد تفاهم نامه با شركت آب منطقه اي استان ميزان حق آبه نرگس كاران افزايش پيدا كرده و ميزان 8 ميليارد ريال تسهيلات قرض الحسنه با تفاهم نامه با صندوق كارآفريني اميد استان به كشاورزان پرداخت شد هاست. 
وي افزود شهرداري نيز ميزان 7 ميليارد ريال تسهيلات از محل سازمان شهرداري ها و دهياريهاي كشور دريافت كرده است كه اميدواريم هر چه زودتر در بحث فرآوري گل نرگس ورود پيدا كند. 
فرماندار خوسف اظهار داشت: با برگزاري جشن شكرگزاري برداشت عناب يكي ديگر از محصولات استراتژيك شهرستان براي اولين بار كد آيسيك براي اين محصول اخذ شد كه ايجاد انبارهاي نگهداري عناب در مزارع در فرايندي كمتر امكان احداث آن فراهم شده است. 
شفيعي يادآور شد: از ابتداي سالجاري تعداد 73 رشته قنات و چشمه در روستاهاي كمتر برخوردار شهرستان با همكاري مردم مرمت و احيا شده است كه ميتواند در زمينه مهاجرت معكوس مردم در اين روستاها تاثير بسزايي داشته باشد. 
وي ادامه داد: بذرپاشي و نهالكاري بيش از 2 هزار هكتار از اراضي بياباني شهرستان و ايجاد 153 بند و پشته خاكي كه با بارندگي هاي اخير اكثر آنها پر از آب شده است و ايجاد بزرگترين سازه ابخيزداري شرق كشور در منطقه آرك و بين آباد از ديگر پروژه هاي انجام شده در سال 97 در شهرستان خوسف بوده است. 
شفيعي يكي از مهمترين راه هاي درآمدي و افزايش درآمد مردم اين شهرستان را گردشگري دانست و افزود: با اقدامات خوبي كه در سالجاري انجام شده اميدواريم تحولي در بحث گردشگري در نورورز 98 در شهرستان اتفاق بيفتد. 
فرماندار خوسف اظهار داشت: هم در بحث گردشگري مذهبي همچون مزار حضرت ابوالقاسم (ع) روستاي نصرآباد، مجتمع فرهنگي و مذهبي بلنجير و مزار شاه سليمان علي و هم در بحث گردشگري طبيعي همچون روستاهاي هدف گردشگري خور ، آرك و منطقه گردشگري دق و كويراكبراباد ظرفيت هاي بسيار خوبي وجود دارد. 
شفيعي ادامه داد: احداث كمپ عشايري و گردشگري در منطقه گواب ، احداث دهكده گردشگري خوسف و ارامگاه شاعر مشهور شهرستان ابن حسام خوسفي از ديگر ظرفيت هاي گردشگري در شهرستان مي باشد كه در سالجاري برنامه هاي بسيار متنوعي جهت اجرا در انها پيش بيني شده است. 
فرماندار خوسف از هزينه كرد 20 ميليارد ريالي بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان در روستاي هدف گردشگري خور خبر داد و افزود: احداث مجتمع كارگاهي سنگ قيمتي و نيمه قيمتي و بازديد از اين بافت تاريخ اين روستا ظرفيت بسيار خوبي مي باشد كه مي تواند چهت جذب گردشگري بيشتر از آن استفاده كرد. 
فرماندار خوسف گفت: در راستاي تكميل چرخه توليد مجوز احداث سه كشتارگاه در شهرستان اخذ شده است و اميدواريم با احداث اين كشتارگاه ها در بحث افزايش درآمد دامداران شهرستان تحولي رخ دهد. 
شفيعي از سرمايه گذاري خارجي 3 هزار ميليارد ريالي در شهرستان خبر داد و افزود: بارزترين اين پروژه ها نيروگاه خورشيدي ده گاواتي با سرمايه گذاري از كشور آفريقاي جنوبي بوده كه در مدت 6 ماه به بهره برداري رسيده است. 
فرماندار خوسف با اشاره به ظرفيت معدن به عنوان يكي از ظرفيت هاي شهرستان كه مي تواند در بحث اشتغالزايي مهم باشد افزود: معدن طلاي شادان ، كودكانمعادن با ذخاير بسيار خوبي هستند كه اميدواريم هر چه سريعتر با رفع مشكلات زيرساختي اين معادن زمينه بهره برداري كامل از آنها را فراهم نماييم. 
وي اظهار داشت: از دو سال گذشته كه 68 پروژه نيمه تمام در شهرستان وجود داشته است كه از مهمترين آنها بيمارستان ، استخر سرپوشيده و مجتمع فرهنگي، مذهبي استاد ناقوس در شهر خوسف بود كه جهت تكميل اين پروژه هاي كارهاي بسيار خوبي صورت پذيرفته است. 
شفيعي ادامه داد: در راستاي تكميل استخر سرپروشيده شهر خوسف ميزان 5 ميليارد و 700 ميليون ريال اعتبارات شهرستاني و همچنين با قول مساعد بنياد مستضعفان جهت تخصيص اعتبار به اين پروژه اميدواريم تا پايان سال 98 اين پروژه به بهره برداري برسد. 
وي با اشاره به مطالبه مردمي در خصوص بيمارستان شهر خوسف گفت: با پيگيري هاي نماينده عالي دولت در استان ، نماينده مردم شهرستان هاي بيرجند ، خوسف و درميان در مجلي شوراي اسلامي و دانشگاه علوم پزشكي استان رديف ملي براي احداث اين بيمارستان تخصيص يافته است و مناقصه آن برگزار و اجراي عمليات ساختمانيبزودي آغاز خواهد شد. 
فرماندار خوسف در زمينه مجتمع فرهنگي و مذهبي استاد ناقوس نيز گفت: عمليات عمراني طبقه اول اين پروژه تكميل شده است و اجراي ساير طبقات آن نيز شروع خواهد شد. 
وي بيان كرد: عليرغم اينكه شهرستان خوسف نزديك ترين شهرستان به مركز استان بوده است متاسفانه يكي پايين ترين نرخ گاز رساني به روستاها طي دو سال گذشته داشته است كه با پيگيري هاي انجام شده گاز رساني به 48 روستا در هفته دولت و دهه مبارك فجر امسال آغاز شده است و تنها دهستاني كه عمليات گاز رساني به آن شروع نشده است دهستان قلعه زري مي باشد كه اميدواريم اين پروژه نيز در سال آتي آغاز شود. 
در اين جلسه عليرضا شاهي گيو به سمت سرپرست امور آب و فاضلاب روستايي شهرستان منصوب و از خدمات محمد حسين بهالگردي كه مدت سه سال در اين سمت بود تقدير و تشكر گرديد.
تعداد بازدید: 242
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal