۱۳۹۹ دوشنبه ۲۰ مرداد
English
صفحه اصلی
1397/12/27 حفظ هويت ديني و فرهنگي شهرستان خوسف در بحث توسعه زيرساخت هاي گردشگري در اولويت مي باشد
حفظ هويت ديني و فرهنگي شهرستان خوسف در بحث توسعه زيرساخت هاي گردشگري در اولويت مي باشد
محمد شفيعي فرماندار شهرستان خوسف در گفتگو ستاد تسهيلات خدمات سفر شهرستان خوسف با بيان سابقه تاريخي ، فرهنگي، مذهبي شهرستان خوسف با داشتن امام زاده ها و بقاع متبركه و بزرگان ديني و فرهنگي همچون خاندان محترم و معزز آيت الله عبادي نماينده ولي فقيه استان و آيت الله عبادي  امام جمعه فقيد شهر مشهد مقدس، شاعرنام  آشناو حماسه سراي بزرگ ديني  ابن حسام  خوسفي ،  دكتر شكوهي اولين وزيرآموزش و پرورش كشور  از اين شهرستان داراي سابقه بسيار طولاني فرهنگي و مذهبي  مي باشد.
شفيعي با اشاره به توسعه زيرساخت هاي گردشگران در شهرستان خوسف يادآور شدحفظ هويت ديني و فرهنگي شهرستان يكي از اولويت ها دستگاه هاي اجرايي مي باشد.
فرماندار خوسف با بيان اينكه در نوروز 97 با اقدامات صورت پذيرفته ميزان گردشگران بازديد كننده از جاذبه هاي گردشگري شهرستان نسبت به سال قبل از آن حدود دو برابر  افزايش پيدا كرد و با اقداماتي كه در سالجاري انجام شده در نوروز 98 تحول خاصي در شهرستان رقم خواهد خورد.
محمد شفيعي اظهار داشت: در سالجاري كمپ عشايري در منطقه گواب به بهره برداري خواهد رسيد كه هم امكان استقرار گردشگران و همچنين استقرار بازارچه صنايع دستي و محصولات كشاورزي از اقصي نقاط استان در آن فراهم شده است.
وي با بيان اينكه آرامگاه ابن حسام خوسفي يكي ديگر از حاذبه هاي گردشگري شهرستان مي باشد افزود: برنامه بسيار خوبي همچون خاوران نامه خواني از كتاب هاي منظوم اين شاعر نامي در ايام عيد در اين مكان برگزار خواهد شد.
وي ادامه داد: دهكده گردشگري و توريستي خوسف كه در سال گذشته به بهره برداري رسيد كه امكان تجربه زندگي روستايي را فراهم كرده است از ديگر نقاط گردشگر پذير شهرستان مي باشد كه در ايام عيد پذيراي گردشگران نوروزي مي باشد.
فرماندار خوسف اظهار داشت: از نظر گردشگري مذهبي نيز شهرستان داراي ظرفيت هاي بالقوه اي مي باشد كه ميتوان به مجتمع فرهنگي و مذهبي بلنجير، مزار شاه سليمان علي(ع)، مزار حضرت ابوالقاسم(ع) روستاي نصرآباد اشاره كرد.
فرماندار خوسف با اشاره به ظرفيت گردشگري ورزشي در معرفي جاذبه هاي گردشگري و معرفي آنها برنامه هاي متنوع فرهنگي و ورزشي توسط اداره ورزش و جوانان شهرستان در ايام عيد پيش بيني شده است.
شفيعي از پيگيري راه اندازي مجتمع گردشگري در دق و كويراكبرآباد خبر داد و افزود: در كارگروه ملي تسهيلات اشتغالزايي روستايي اين طرح مطرح خواهد شد و اميدواريم هر چه سريعتر اين تسهيلات پرداخت شود تا بتوانيم زمينه اسكان و پذيرايي از گردشگري در نزديكترين كوير به مركز استان فراهم شود.
فرماندار خوسف ادامه داد: خوسف با همه اين ظرفيت هاي گردشگري ميتواند به عنوان قطب گردشگر پذير استان تبديل شود كه با اين هدف اقدامات گسترده اي در شهرستان شروع شده است.
وي اظهار داشت: با توجه به شغل بيش از 90 درصد جمعيت شهرستان كه  كشاورزي و دامداري است و از طرفي با خشكساليهاي چندين ساله درآمد اين قشر را بسيار كاهش داده است كه با ظرفيت ها و پتانسيل هاي اين شهرستان گردشگري يكي از بهترين و كارآمدترين راه ها جهت ايجاد اشتغالزايي در خوسف مي باشد.
تعداد بازدید: 247
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal