۱۳۹۹ چهارشنبه ۹ مهر
English
صفحه اصلی
1398/10/13 900 ميليارد تومان حجم سرمايه گذاري خارجي ها در خوسف
900 ميليارد تومان حجم سرمايه گذاري خارجي ها در خوسف
فرماندار خوسف، ورود سرمايه‌گذاران خارجي در شهرستان را چشم‌گير دانست و گفت: تنها راهكار رفع مشكلات اشتغالزايي در شهرستان، سرمايه‌گذاري‌هاي بخش خصوصي است.

محمد شفيعي، يكشنبه شب، در جمع اهالي روستاي گارجگان گفت: دو واحد كندله‌سازي و كك در كارخانه چدن كوير خاوران شهر خوسف راه‌اندازي شده و ساير واحدهاي آن در خال احداث است كه اميدواريم هر چه سريعتر به بهره‌برداري برسد.

وي ادامه داد: پروژه گازرساني به اين مجتمع كه از مصوبات سفر استاندار به شهرستان خوسف در حال اجراست و تا دهه فجر اين پروژه به اتمام خواهد رسيد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان خوسف؛ ، فرماندار خوسف بيان كرد: اولويت به كارگيري نيرو در اين كارخانه افراد بومي شهرستان هستند و اين موضوع به اين واحدهاي صنعتي اعلام شده است.

شفيعي ادامه داد: ميزان سرمايه‌گذاري در اين مجتمع صنعتي بيش از يكصد ميليون دلار بوده كه به عنوان بزرگترين واحد سرمايه‌گذاري خارجي در استان است.

وي يادآور شد: علي‌رغم اينكه تجربه‌هاي ناموفقي همچون كارخانه فولاد جفت رود در شهرستان وجود داشت و اگر پيگيري‌هاي لازم صورت نمي‌پذيرفت نتيجه سرمايه‌گذاري در شهرك شهيد رحماني نتيجه‌اي جز اين پروژه نداشت.

فرماندار خوسف گفت: بزرگترين نيروگاه خورشيدي استان با ظرفيت ده مگاوات توسط سرمايه‌گذاراني از كشور آفريقاي جنوبي با سرمايه‌گذاري 14 ميليون يورو راه‌اندازي شده است كه مي‌تواند در شرايط ضروري كل برق مصرفي شهرستان را تامين كند.

شفيعي بيان كرد: هر چند تحريم‌هاي ظالمانه عليه ملت ايران سختي‌ها و مشكلاتي را براي مردم ايجاد كرده است، اميدواريم با همدلي و همكاري آحاد مردم و دستگاه‌هاي اجرايي بتوانيم بر مشكلات اين تحريم‌ها فايق آييم.

فرماندار خوسف با اشاره به اينكه طرح مسكن محرومين به عنوان يكي از مهم‌ترين طرح‌هاي موفق است كه توانسته در راستاي مهاجرت معكوس روستائيان نقش مهمي داشته باشد، افزود: اين طرح در شهرستان خوسف در حال اجراست كه تاكنون 534 نفر براي دريافت تسهيلات مسكن روستايي معرفي شده‌اند.

شفيعي گفت: 10 هزار واحد مسكوني در روستاهاي شهرستان در حال احداث است كه تا انتهاي سال جاري اين واحدها ساخته خواهد شد.

وي اظهار كرد: براي اولين بار براي احداث واحدهاي مسكوني تسهيلات بلاعوض پرداخت مي‌شود كه مي‌تواند براي خانه دار شدن روستائيان و محرومين در روستاها بسيار مهم باشد.

گازرساني به روستاها تا پايان امسال

شفيعي با اشاره به شروع عمليات گازرساني به بخش جلگه ماژان شهرستان خوسف، گفت: اين امر خواسته ديرينه مردم اين بخش بود كه با پيگيري‌هاي انجام شده محقق شده و تا پايان امسال بسياري از روستاهاي اين بخش به شبكه سراسري گاز متصل خواهند شد.

وي افزود: زيرساخت گاز به عنوان يكي از مشوق‌هاي مهم براي توسعه سرمايه‌گذاري و ايجاد اشتغال مطرح است كه با گازرساني به روستاهاي دهستان ماژان شاهد توسعه سرمايه‌گذاري در اين بخش خواهيم بود.

فرماندار خوسف بيان كرد: دهستان معدن قلعه زري به عنوان قطب معادن استان مطرح است كه با پيگيري‌هاي انجام شده كلنگ گازرساني به اين دهستان در دهه مبارك فجر به زمين زده خواهد شد.

شفيعي ادامه داد: با گازرساني به اين بخش، بسياري از مشكلات توليدكنندگان مرتفع و زمينه سرمايه‌گذاري‌هاي جديد در اين بخش فراهم خواهد شد.

وي ادامه داد: خوسف از نظر ميزان تسهيلات اشتغالزايي روستايي در استان رتبه سوم را دارا است و با در نظر گرفتن تسهيلات از محل كارگروه ملي اشتغالزايي روستايي رتبه دوم را دارد.

فرماندار خوسف افزود: بيش از ده كارخانه در شهرستان خوسف در حال احداث است و اين در صورتي است كه قبل از سال 95 تنها سه كارخانه فعال در شهرستان وجود داشت.

شفيعي از احداث بزرگترين كشتارگاه صنعتي استان در شهرستان خوسف خبر داد و ادامه داد: با راه‌اندازي اين كشتارگاه چرخه توليد دام در شهرستان تكميل خواهد شد.

وي گردشگري را يكي از ظرفيت‌هاي اشتغالزايي در شهرستان خوسف دانست و افزود: علي‌رغم همه مشكلات موجود اين شهرستان توانسته است در بحث گردشگري در استان طي دو سال گذشته جايگاه ويژه‌اي داشته باشد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان خوسف، شفيعي اظهار كرد: ميزان گردشگر جذب شده در نوروز 97 و 98 نسبت به سال‌هاي گذشته قابل مقايسه نيست و توانسته‌ايم نه تنها در بحث معرفي جاذبه‌هاي گردشگري شهرستان موفق عمل كنيم، بلكه در ميزان فروش محصولات صنايع‌دستي افزايش ويژه‌اي داشته و اين فروش زمينه توسعه صنايع‌دستي در شهرستان فراهم كند.

فرماندار خوسف با اشاره به اينكه ظرفيت اشتغالزايي در بحث صنايع دستي بسيار مهم است و مي‌تواند زمينه افزايش درآمد روستائيان را فراهم كند، تصريح كرد: در تمامي روستاها براي احداث كارگاه‌هاي صنايع‌دستي زمين‌هايي پيش بيني شده و بنياد مسكن انقلاب اسلامي و اداره منابع طبيعي آمادگي دارند نسبت به واگذاري اين زمين‌ها به متقاضيان اقدام كنند.

شفيعي با اشاره به ظرفيت‌هاي اشتغالزايي در زمينه توسعه فناوري اطلاعات، افزود: در بحث اجراي پروژه فيبر نوري در شهرستان اعتباري بالغ  15 ميليارد تومان هزينه خواهد شد.

وي اظهار كرد: طي دو سال گذشته بيش از 90 قنات احيا شده و از محل اعتبارات ملي و شهرستان بيش از 25 ميليارد ريال براي احيا و مرمت قنوات اعتبار در نظر گرفته شده است.

شفيعي بيان كرد: براي افزايش درآمد كشاورزان يه كارخانه فرآوري و بسته‌بندي محصولات كشاورزي در شهرستان در حال احداث است و تا پايان سال اين كارخانه‌ها به بهره‌برداري خواهد رسيد.

وي از نتيجه راه‌اندازي اين كارخانه‌ها را افزايش درآمد كشاورزان و روستائيان دانست و افزود: با توجه به اينكه بيش از هفتاد درصد جمعيت شهرستان در مناطق روستايي ساكن هستند افزايش درآمد كشاورزان در اولويت دستگاه‌هاي اجرايي است.

فرماندار خوسف با انتقاد از نحوه توزيع اعتبارات، خاطرنشان كرد: اجراي پروژه‌هاي عمراني با اعتبارات دولتي با سرعت بسيار كمي پيش مي‌رود و با توجه به اينكه جمعيت به عنوان تنها ملاك توزيع اعتبارات است، اين موضوع براي شهرستان‌هايي كه بيشترين پراكندگي را دارند مشكلاتي ايجاد مي‌كند.

بازديد از روستاهاي همند، برمنج، دهمير، پيرود و همچ از ديگر برنامه‌هاي فرماندار خوسف بود.

تعداد بازدید: 625
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal