۱۳۹۹ يکشنبه ۱۱ آبان
English
صفحه اصلی
1399/05/28 برگزاری مراسم محرم با حفظ سلامتی مردم
برگزاری مراسم محرم با حفظ سلامتی مردم
محمد شفیعی در ستاد محرم شهرستان خوسف گفت: طبق نظر مقام معظم رهبری مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا در خصوص برگزاری مراسم محرم فصل الخطاب است.

وی افزود: باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامت مردم محرم امسال پرشورتر از هر سال دیگری برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه پروتکل‌های بهداشتی بر اساس وضعیت هر شهرستان تنظیم شده است، اظهارکرد: در مقابل سلامت آحاد مردم همه ما مسئول هستیم و لازم است از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.

فرماندار خوسف ادامه داد: نرم جمعیت شهرستان سالمند است و با توجه به اینکه ویروس کرونا بر جمعیت سالمند تاثیر بیشتری دارد رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های ما در مراسم محرم ورود افراد غیر بومی از سایر استان‌ها و شهرستان به خوسف که این می‌تواند در راستای افزایش بیماران کرونا تاثیر بسزایی داشته باشد.

شفیعی با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط شهرستان در وضعیت پایداری است و حفظ این شرایط در راستای کنترل بیماری کرونا با اهمیت است.

فرماندار خوسف ادامه داد: بر اساس مصوبات ستاد بیماری کرونا نظارت بر هیات مذهبی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی بر عهده بسیج و شبکه بهداشت است.

شفیعی ادامه داد: تک تک افراد شرکت کننده در این مراسم مسئول هستند و اگر کوتاهی صورت پذیرد باید به متولیان تذکر دهند.

وی گفت: با توجه به پروتکل‌ها ابلاغی استفاده از ماسک در تمام زمان برگزاری مراسم و رعایت فاصله‌اجتماعی در تمامی هیات‌های مذهبی الزامی است.

شفیعی وظیفه برگزارکنندگان هیات‌های امنای مذهبی را خطیر عنوان کرد و ادامه داد: دشمنان سعی در مقابل هم قرار دادن علم و مذهب دارند و قطعا مردم ما شور و شعور حسینی خود را به نمایش خواهند گذاشت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی یکی از پرشورترین مراسم را خواهند داشت.

شفیعی خاطرنشان کرد: شورای فرهنگی در تمامی روستاها شامل دهیار، اعضای شورا، نمایندگان پایگاه بسیج، خانه بهداشت و روحانی مساجد در همه روستا تشکیل شده‌اند و باید با رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی و با هماهنگی در قالب صورت‌جلسه‌ای کار بین اعضای شورای فرهنگی تقسیم شود.

فرماندار خوسف گفت: همه مردم ما حسینی هستند و از کودکی پای بیرق امام حسین(ع) بزرگ شده‌اند و بار دیگر در محرم امسال را متناسب با شرایط بیماری کرونا برگزار خواهند کرد.

شفیعی اظهارکرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا برگزاری مراسم متفاوت از هر سال خواهد بود مراسم محرم در فضاهای باز و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد.
تعداد بازدید: 515
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal