۱۳۹۹ جمعه ۸ اسفند
English
صفحه اصلی
1399/10/20 85 درصد دانش‌آموزان شهرستان خوسف به شبکه شاد دسترسی دارند
85 درصد دانش‌آموزان شهرستان خوسف به شبکه شاد دسترسی دارند
محمد علی آخوندی روز یکشنبه در نشست بررسی مشکلات ارتباطی و مخابراتی شهرستان خوسف که با حضور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و مدیرعامل شرکت مخابرات منطقه خراسان جنوبی برگزار شد، افزود: از 207 روستای دارای جمعیت این شهرستان در 107 روستا دانش‌آموز ساکن است.
وی تصریح کرد: در شهرستان خوسف به دلیل پراکندگی بسیار زیاد و وجود بسیاری از روستاها با جمعیت کمتر از 20 خانوار در راستای تامین زیرساخت‌ها با مشکل مواجه هستیم.
فرماندار خوسف گفت: کوهپایه‌ای بودن، فاصله بسیار با مرکز شهرستان و نبود زیرساخت‌های مخابراتی در برخی روستاها توجه ویژه از سوی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات را می‌طلبد.
وی ادامه داد: در حال حاضر زیرساخت‌های مخابراتی و ارتباطی به عنوان یکی از مهمترین فناوری‌های روز مطرح است که با شیوع کرونا استفاده از آنها افزایش چشمگیری داشته است.
آخوندی گفت: 15 مدرسه شهری و 53 مدرسه روستایی شهرستان خوسف به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.
وی افزود: حدود دوسوم روستاهای شهرستان خوسف جمعیت کمتر از 20 خانوار دارند و در برنامه‌های دولت فقط روستاهای بالای 20 خانوار در نظر گرفته شده است که باید برنامه‌هایی برای تامین زیرساخت‌های مخابراتی این روستاها در نظر گرفته شود.
وی گفت: از نظر پوشش شبکه‌ای دیجیتال نیز 72 درصد جمعیت شهرستان زیر پوشش این شبکه هستند و نبود شبکه‌های دیجیتال و پوشش مخابراتی، آموزش دانش‌آموزان را دچار مشکل کرده است.
فرماندار خوسف خاطرنشان کرد: طی سال‌های اخیر پروژه‌ها و طرح‌های بسیار خوبی اجرا شده است اما به دلیل نبود بسیاری زیرساخت‌ها هنوز مشکلات و کمبودهایی وجود دارد.
وی از عزم ویژه دستگاه‌های اجرایی برای تامین زیرساخت‌های مخابراتی خبر داد و افزود: با توجه به ضرورت‌های موجود تسریع در اجرای این پروژه‌های زیرساختی برای رفع مشکلات مردم اهمیت ویژه‌ای دارد.
تعداد بازدید: 229
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal