۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين
English
صفحه اصلی
1398/10/21 تلاش مسئولان براي رفع مشكلات توليدكنندگان آجر در خراسان جنوبي
تلاش مسئولان براي رفع مشكلات توليدكنندگان آجر در خراسان جنوبي
محمد شفيعي فرماندار شهرستان خوسف در جلسه بررسي مشكلات توليدكنندگان آجر خراسان جنوبي يا اشاره به اينكه شوراي فني استان به رياست استاندار محترم برگزار و تصميمات خوبي در زمينه خريد مصالح از داخل استان اتخاذ شده است افزود: بايد به كيفيت و استاندارد مصالح بومي توجه بيشتري شود
فرمانداري شهرستان خوسف با بيان اينكه تحريم‌هاي ظالمانه عليه ملت ايران باعث مشكلاتي شده اظهار داشت: با همدلي و همكاري مردم و مسئولين مي‌توانيم بر اين مشكلات غلبه كنيم.
فرماندار شهرستان خوسف گفت: براي اولين بار گازرساني به صورت رايگان تا درب واحد‌هاي توليدي انجام مي‌شود در حالي كه تا قبل از اين سرمايه گذار بايد هزينه‌هاي سنگيني را براي انتقال گاز متحمل مي‌شد.
شفيعي با بيان اينكه پيگيري‌ها ضعيف است افزود: بايد ارتباط بخش‌هاي توليدي با ادارات تقويت شود.
فرماندار شهرستان خوسف با اشاره به اينكه بر اساس اعلام مركز آمار ايران كمترين نرخ بيكاري در كشور متعلق به استان خراسان جنوبي است افزود: در اين شهرستان بيش از يك هزار ميليارد ريال تسهيلات از محل تسهيلات اشتغال روستايي پرداخت شده است.
شفيعي گفت: نظارت بر محل هزينه‌كرد اين تسهيلات بسيار مهم است و افرادي كه تسهيلات دريافت شده را در محلي خارج از طرح ارائه شده هزينه كنند نسبت به برگشت تسهيلات يا محاسبه سود بر اساس نرخ‌هاي بانك‌هاي عامل اقدام مي‌شود.
وي طرح مسكن محرومين براي احداث 10 هزار واحد مسكوني در استان خراسان جنوبي را يكي از موفق‌ترين طرح‌ها براي رونق توليد در بخش ساختمان در استان دانست و افزود: اجراي اين طرح به رونق كسب و كار ساختمان كمك زيادي مي‌كند.
فرماندار خوسف با بيان اينكه قبل از سال1396 در شهرستان خوسف فقط به 12 روستاي گازرساني شده است افزود: طي دو سال و با پيگيري‌هاي انجام شده و عمليات گازرساني به دهستان‌هاي ماژان براكوه، خور، خوسف در شهرستان آغاز شده و در اين پروژه گازرساني به 37 روستاي داراي دهياري و 29 روستايي فاقد دهياري شروع شده است.
شفيعي با اشاره به اينكه گازرساني به واحدهاي توليدي كه از محل شركت توزيع پخش فرآوردهاي نفتي نسبت به دريافت نفت يا نفت گاز اقدام كردند تا سقف 240 ميليون تومان اعتبار دولتي براي هر واحد انجام مي‌شود افزود: اين قانون مي‌تواند در زمينه رفع مشكلات توليدكنندگان اقدام بسيار خوبي باشد كه لازم است از اين ظرفيت حداكثر بهره را برد.
وي با بيان اينكه انجمن توليدكنندگان آجر استان مي‌تواند به صورت هدفمند مشكلات اين قشر را پيگيري كنند افزود: با توجه به اينكه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد براي حمايت از توليدكنندگان با توجه به اختيارات تفويض شده مي‌تواند بسياري از دستورالعمل‌ها و آيين نامه‌هايي كه مشكلاتي را براي توليدكنندگان ايجاد كرده مرتفع كند و لازم است كه نماينده انجمن توليدكنندگان در اين ستاد شركت كند.
فرماندار خوسف با بيان اينكه طرح يارانه بر دستمزد مي‌تواند به بحث پرداخت حقوق كارگران واحد توليدي كمك كند افزود: بهتر است در اجراي اين طرح توجه بيشتري از سوي توليدكنندگان صورت پذيرد.
شفيعي با اشاره به اينكه آموزش به توليدكنندگان و نوسازي و بروز رساني دستگاه‌ها و تجهيزات توليدكنندگان آجر بسيار مهم است افزود: بهتر است توليدكنندگان آجر از استان‌هايي كه پيشرو در اين صنعت هستند بازديدي داشته باشند.
تعداد بازدید: 362
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal