۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ آبان
English
صفحه اصلی
1399/04/14 از جذب تسهیلات اشتغالزایی روستایی تا رونق سرمایه‌گذاری خارجی
از جذب تسهیلات اشتغالزایی روستایی تا رونق سرمایه‌گذاری خارجی
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خوسف ، محمد شفیعی در شورای اداری شهرستان با بیان اینکه همراهی و همکاری مردم و مسئولین کلید حل بسیاری از مشکلات است، افزود: در بحث راه‌اندازی فرستنده‌های دیجیتال و تعویض شبکه‌های آب شرب با همکاری و همیاری دهیاری‌ها و مردم و مسئولین اقدامات بسیار خوبی صورت پذیرفته است.
 وی با بیان اینکه خوسف دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در بخش کشاورزی است، افزود: عناب و گل نرگس دو محصول استراتژیک شهرستان است.
فرماندار خوسف اظهار کرد: طی یک سال اخیر بیش از 80 رشته قنات و چشمه لایروبی و مرمت شده است که با پیگیری‌های انجام شده بیش از 1800 تن سیمان به صورت رایگان از طرف بنیاد علوی برای مرمت قنوات به شهرستان تخصیص داده شده است.
وی گفت: حمایت از اشتغال موجود و ایجاد شغل، مهم‌ترین دغدغه مسئولین در شهرستان است و دستگاه‌های اجرایی از هر گونه سرمایه‌گذاری در این بخش نهایت همکاری می‌کنند.
شفیعی اظهار کرد: بیش از 70 درصد جمعیت شهرستان در مناطق روستایی ساکن هستند و در راستای حمایت از اشتغال در مناطق روستایی بیشترین میزان تسهیلات اشتغالزایی روستایی در شهرستان جذب شده است.
وی ادامه داد: طی سال گذشته بیش از صد میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی روستایی در شهرستان جذب شده است که از نظر میزان تسهیلات دریافت شده در استان پیشتاز بوده‌ایم.
فرماندار خوسف ادامه داد: کل اعتبارات تملک تخصیصی به شهرستان در سال گذسته حدود 9 میلیارد و 300 میلیون ریال بوده است که با توجه به مشکلات پیش روی شهرستان لزوم جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی بسیار اهمیت دارد.
شفیعی اظهار کرد: بیشترین سرمایه‌گذاری خارجی در استان در خوسف جذب شده است که می‌توان به کارخانه چدن کویر خاوران، فولاد و نورد ، نیروگاه خورشیدی، بتن آماده اشاره کرد.
فرماندار خوسف ادامه داد: طی سال‌های گذشته مجتمع‌های دامداری در برخی نقاط در نظر گرفته شده که با توجه به اینکه اخذ مجوزها روند ساده تر دارد و می‌توان با راه‌اندازی آن‌ها در امر توسعه دامداری در برخی نقاط گام برداشت.
وی با اشاره به شیوع بیش از گذشته بیماری کرونا در سطح استان، خاطرنشان کرد: مردم باید بیش از گذشته این بیماری را جدی گرفته و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
شفیعی اظهار کرد: با توجه به اینکه جمعیت شهرستان مسن بوده و تبعات بیماری کرونا برای این قشر بیشتر از بقیه بوده، خطرات بیماری در شهرستان بیستر از سایر شهرستان‌ها است.
فرماندار خوسف اظهار کرد: پیگیری مشکلات یک نکته بسیار مهم در رفع مشکلات مردم بوده و لازم است دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی بیش از گذشته پیگیر مشکلات باشند.
وی خاطرنشان کرد: سفر استاندار به شهرستان منشا اتفاقات بسیار خوبی در شهرستان شده است که هر کدام از این مصوبات به تنهایی توانسته است اعتبارات بسیار خوبی جذب کند.

 

 
تعداد بازدید: 904
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal