۱۴۰۰ جمعه ۲۷ فروردين
English
صفحه اصلی
1400/01/17 داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها  ثبت نام را به روزهای پایانی موکول نکند
داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها ثبت نام را به روزهای پایانی موکول نکند
ناصر خوش خبر روز سه شنبه در بازدید از محل ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی بخش مرکزی خوسف در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تعداد افراد ثبت نام کننده برای تصدی شوراهای اسلامی روستاهای استان میزان خوبی بوده است خاطر نشان ساخت: در اولین روز از ثبت نام تعداد 153 نفر ثبت نام کرده اند.
وی ادامه داد: تا ساعت 11 ظهر روز جاری نیز 230 نفر در کل استان با استفاده از چهار روش پیش بینی شده به عنوان داوطلب شوراهای اسلامی روستاها ثبت نام کرده اند.
وی خاطر نشان ساخت: میزان استقبال در سال جاری ثبت نام کنندگان نسبت به دوره قبل رشد 135 درصدی داشته است و این بیانگر حضور مردم و نخبگان جامعه روستایی با آشنایی کامل با جایگاه و نقش شوراهای اسلامی می باشد.
وی ابراز امیدواری کرد : تا پایان مهلت ثبت نام شوراهای اسلامی شاهد این اقبال و حضور مردم باشیم و از همه علاقمندان به فعالیت در این زمینه درخواست داریم ثبت نام را به روزهای پایانی به تعویق نیندازند.
معاون استاندار با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی یادآور شد: بحث سلامت عوامل اجرایی و ثبت نام کنندگان و جایگاه ویژه ای دارد و رعایت پروتکل های بهداشتی مورد تاکید می باشد.
خوش خبر ادامه داد: زمان ثبت نام تا 22 فرودین ماه می باشد و این زمان به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.
محمد علی آخوندی فرماندار شهرستان خوسف نیز با بیان اینکه شوراهای اسلامی نقش ویژه ای در پیگیری امور مربوط به روستاها و شهرها دارند افزود: همه افراد توانمند، بزرگان و نخبگان دعوت می کنم جهت عضویت در شوراهای اسلامی ثبت نام کنند.
وی گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و جلوگیری از رفت و آمدهای غیر ضروی پیشنهاد می شود ثبت نام با استفاده از روش های غیر حضوری در اولویت قرار گیرد.
آخوندی خاطر نشان ساخت: افرادی که نیز قصد ثبت نام به صورت حضوری دارند بخشداری های شهرستان از ساعت 8 صبح لغایت 18 بعدازظهر آماده ثبت نام می باشند.
فرماندار خوسف اضافه کرد: گواهی سو پیشینه یکی از مدارک لازم برای ثبت نام می باشد که لازم است افرادی که تاکنون این گواهی در دریافت نکرده اند هر چه سریعتر جهت دریافت آن اقدام نمایند.
آخوندی ادامه داد: نهاد مردمی شوراهای اسلامی شهر و روستا در نظام حقوقی ایران از جایگاه منحصر به فردی برخوردار هستند و نقش بسزایی در پیشبرد اهداف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هر منطقه دارند.
وی گفت: تاثیر اقدامات و تصمیم‌گیری‌های این نهاد مستقیم به مردم بر می‌گردد و حضور نخبگان و بزرگان هر روستا در حضور پرشور مردم در انتخابات بسیار تاثیر بسزایی دارد.
ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر، روستا و تیره های عشایری روز 28 خرداد همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برگزار خواهد شد.
شهرستان خوسف در فاصله 36 کیلومتری بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی قرار داد و در تعداد 75 روستا انتخابات شوراهای اسلامی برگزار خواهد شد.
تعداد بازدید: 42
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal