۱۴۰۰ سه شنبه ۱۶ آذر
English
صفحه اصلی
1400/08/18 اعلام آمادگی سرمایه‌گذاران جدید برای فعالیت در شهرستان خوسف
اعلام آمادگی سرمایه‌گذاران جدید برای فعالیت در شهرستان خوسف

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خوسف ، محمدعلی آخوندی روز یکشنبه در نشست شورای اداری شهرستان خوسف افزود: چهار سرمایه‌گذار خارجی برای سرمایه‌گذاری در شهرستان خوسف اعلام آمادگی کرده‌اند و امیدواریم با ورود آنان و تا تکمیل پروژه‌ها زیرساخت‌های شهرک شهید رحمانی خوسف نیز تکمیل شود لذا دستگاه‌های متولی موظفند این موضوع را جدی پیگیری کنند.

وی اظهار داشت: سرمایه‌گذاران خارجی در منطقه سفیر برای جذب سرمایه‌گذاری جدید هستند و توانسته‌اند زمینه سرمایه‌گذاری‌های نو را فراهم کنند.

فرماندار خوسف گفت: همچنین با راه‌اندازی مجدد کارخانه چدن کویر خاوران بیش از 170 نیروی انسانی بار دیگر در این کارخانه مشغول به کار شده‌اند.

وی با اشاره به مصوبات ستاد توسعه خاوران افزود: این ستاد در جذب سرمایه‌گذاری‌های جدید و رفع مشکلات موجود در استان عملکرد مطلوبی داشته که فقط در یک طرح مربوط به شهرستان خوسف بیش از 7 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

آخوندی کمبود زیرساخت‌ها در شهرک و ناحیه صنعتی شهرستان خوسف را از مشکلات موجود ذکر کرد و گفت: تامین آب و برق شهرک صنعتی شهید رحمانی یکی از مشکلات است که با برگزاری جلسات متعدد برای رفع آنها اقدامات خوبی انجام شده است.

وی بیان کرد: برای تامین آب شهرک صنعتی خوسف انتقال پساب فاضلاب شهر بیرجند پیش‌بینی شده و سهمیه اختصاصی به شهرک از 30 به 200 لیتر بر ثانیه افزایش پیدا کرده است.

فرماندار خوسف احداث پست 132 کیلو ولت را از دیگر نیازهای این شهرک صنعتی عنوان کرد و افزود: با پیگیری‌های انجام شده و جلسات متعدد با مدیران شرکت برق منطقه‌ای خراسان احداث این پست در دست اقدام است که امیدواریم به‌زودی به بهره‌برداری برسد.

وی شهرک‌های گلخانه‌ای را هم از ظرفیت‌های تولید و اشتغالزایی شهرستان خوسف برشمرد و گفت: طرح‌های توسعه مجتمع گلخانه‌ای محمدیه و مجتمع شهر ماژان در دست اقدام است و مجتمع گلخانه‌ای شهر ماژان به عنوان یکی از طرح‌هایی که پیشرفت مناسبی دارد، به‌زودی به سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود.

آخوندی با اشاره به اینکه پنج معدن طلا در شهرستان خوسف فعالیت می‌کنند افزود: تاکنون معدن طلای کودکان و کارخانه فرآوری آن راه‌اندازی شده است و به‌زودی کارخانه فرآوری طلای معدن شادان نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: در حال حاضر 250 نفر به‌صورت مستقیم در معدن طلای شادان مشغول به کار هستند و باید پیش‌بینی‌های لازم برای تامین زیرساخت‌های معادن منطقه قلعه‌زری از اکنون صورت گیرد.

فرماندار خوسف از گازرسانی به روستاهای این شهرستان به عنوان یک ابر پروژه یاد کرد و افزود: بیشتر روستاهای شهرستان گازرسانی شده و اعتبارات خوبی در این زمینه هزینه شده است.

وی اظهار داشت: بسیاری از روستاهایی کمتر از 20 خانوار که در مسیر لوله‌های گاز قرار دارند نیز گازرسانی شده است.

آخوندی از برنامه‌ریزی برای تکمیل بیمارستان خوسف تا پایان سال آینده خبر داد و گفت: با پیگیری استاندار و نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی پروژه با همان پیمکانکار سابق شروع به کار کرده است.

وی ادامه داد: دهیاران به عنوان آخرین چرخه مدیریتی در سطح روستاها به عنوان نماینده عالی دولت در روستاها محسوب می‌شوند و با تغییر شوراهای اسلامی روستاها و معرفی دهیاران جدید امیدواریم هرچه سریعتر کارهای اداری معرفی دهیاران جدید به پایان برسد.

فرماندار خوسف گفت: با توجه به تخصیص سهمیه قیر رایگان به روستاها و از طرفی هزینه‌های زیادی که برعهده دهیاران است، با سرانه کم اعتبارات دهیاری‌ها، این طرح در استان خراسان جنوبی قابلیت اجرا ندارد.

وی افزود: هزینه های حمل، پخت، پخش قیر همچنین زیرسازی و جدول‌کشی معابر و خیایان‌های روستایی برعهده دهیاران است که این هزینه‌ها از عهده دهیاران استان جز چند دهیاری حاشیه مرکز استان خارج است.

آخوندی گفت: در طرح چند سال پیش که امکان تهاتر قیر وجود داشت می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد اما در طرح جاری امکان بهره‌برداری دهیاران فراهم نیست.

وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی پروژه در شهرستان خوسف در دست اجراست افزود: به‌زودی نیروی لازم برای اشتغال در معادن به‌کارگیری خواهند شد که لازم است از اکنون آموزش‌های لازم به نیروهای مورد نیاز ارائه شود.

فرماندار خوسف همچنین بر اطلاع‌رسانی اقدامات و برنامه‌ها توسط دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و گفت: همه دستگاه‌های اجرایی موظفند از ظرفیت صدا و سیما و رسانه‌ها برای معرفی شهرستان و اقدامات صورت گرفته به نحو احسن بهره بگیرند.

تعداد بازدید: 113
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal