۱۴۰۰ سه شنبه ۱۶ آذر
English
صفحه اصلی
1400/08/20 انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مشق دموکراسی است
انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مشق دموکراسی است
محمدعلی آخوندی، فرماندار شهرستان خوسف، امروز 19 آبان‌ماه در مراسم انتخابات شوراهای دانش‌آموزی که به صورت استانی در محل مدرسه شهید مصطفی امام خمینی(ره) شهر خوسف برگزار شد افزود: شورای دانش آموزی عرصه‌ای است برای مشارکت علمی و حضور فعال دانش آموزان در فرایند تصمیم گیری و تصمیم سازی و گامی برای تمرین و تجربه مسئولیت پذیری مشارکت جویی کارگروهی و تقویت خودباوری و اعتماد به نفس آنان در مدرسه است.
وی به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: در این بیانیه جوانان محور کشور هستند و دانش آموزان سرآغاز این راه بوده و تاکید دولت و رئیس جمهوری نیز بر جوانان است.
وی با اشاره به مفهوم‌های قرآنی و روایی شورا گفت: با بیان اینکه انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مشق دموکراسی است و آیات متعددی در قرآن مجید و احادیث پیامبر(ص) و ائمه(ع) بر اهمیت مشورت و شورا تاکید شده است.
آخوندی، انتخابات را تنها راه و بهترین ابزار تحقق مردم سالاری برای تعیین سرنوشت کشور دانست و افزود: انتخابات تمرین رشد و آگاهی، مسئولیت‌پذیری، اعتماد به‌ نفس و احساس مسئولیت نسبت به دیگران است که بی شک الزامات آن باید از سوی همگان پذیرفته شود.
وی گفت: جامعه اسلامی ایران در پرتو مردم سالاری دینی یک جامعه پویاست و تغییرات مدیریتی با نظر و خواست مردم صورت می‌پذیرد و همه مسئولین یا به صروت مستقیم یا غیر مستقیم توسط مردم انتخاب می‌شوند.
انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس بالای 30 دانش آموز در 54 مدرسه در شهرستان خوسف به مدت یک هفته برگزار خواهد شد.
تعداد بازدید: 168
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal