۱۴۰۲ جمعه ۷ مهر
English
صفحه اصلی
1402/06/09 از افتتاح کنسانتره آهن تا طرح های آبرسانی به شهرستان
از افتتاح کنسانتره آهن تا طرح های آبرسانی به شهرستان
هفته دولت در شهرستان خوسف چه گذشت ؟ از افتتاح کنسانتره آهن تا طرح های آبرسانی به شهرستان

سرپرست فرمانداری شهرستان خوسف گفت : همزمان با هفته دولت شاهد افتتاح کارخانه کنسانتره آهن در شهرستان به عنوان یکی از مهم ترین پروژه های افتتاحی در خراسان جنوبی بودیم.

سید علی حسینی با اشاره به سرمایه گذاری ، سرمایه گذار چینی در این کارخانه ، میزان این سرمایه را 60 میلیون دلار عنوان کرد.

حسینی افزود : از این سرمایه 10 میلیون دلار به صورت نقد و 50 میلیون دلار به صورت ماشیین آلات بوده است.

به گفته وی ؛ این کارخانه سالانه بین 250 تا 300 هزار تن تولید کنسانتره آهن خواهد داشت.

سرپرست فرمانداری شهرستان خوسف با بیان اینکه اجرای این پروژه زمینه اشتغال مستقیم 110 نفر فراهم شده است ، میزان اشتغال غیر مستقیم در این کارخانه را 200 نفر عنوان کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان در ادامه به تکمیل پروژه آبرسانی شهر خوسف شامل احداث مخزن دوم 1000 متر مکعبی به طول 6 کیلومتر خط انتقال با اعتباری بالغ بر 18 میلیارد تومان اشاره کرد.

حسینی پیرو این بحث گفت : تأمین فشار مناسب آب مسکن ملی و مسکن مهر از جمله اهداف این مخزن بوده و همچنین سایت 50 هکتاری مسکن ملی هم تحت پوشش این مخزن آبرسانی خواهد بود.

وی با بیان اینکه در 15 سال اخیر هیچ طرح فاضلابی در استان اضافه نشده ، از  اعتبار ملی برای فاضلاب خوسف خبر داد و افزود : با پیگیری مسئولین این طرح در ردیف بودجه سال 1402 قرار گرفته و امیدواریم  عملیات اجرایی آن به موقع آغاز گردد.

حسینی ادامه داد : پروژه مهم طرح فاضلاب خوسف شامل احداث تصفیه خانه فاضلاب خوسف به ظرفیت 1500 متر مکعب در شبانه روز ، 3 کیلومتر خط انتقال و اجرای 50 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب است .

وی از افتتاح پروژه آبرسانی اضطراری رفع تنش مجتمع آبرسانی ماژان ، پس از شش سال تنش آبی در منطقه با ظرفیت 15 الی 30 لیتر در ثانیه خبر داد و گفت : با اجرای این پروژه شهر ماژان و 42 روستای دهستان ماژان تحت پوشش قرار می گیرد.

به گفته وی ؛ اجرای این پروژه کسری نیاز آبی در پیک مصرف را جبران خواهد کرد.

وی گاز رسانی به 17 روستا با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد و 500 میلیون تومان و 4 واحد صنعتی به مبلغ 800 میلیون تومان را دیگر ارمغان هفته دولت در شهرستان عنوان کرد و از آغاز عملیات گاز رسانی به 8 روستا با اعتبار 17 میلیارد تومان و کلنگ زنی گاز رسانی به 3 واحد صنعتی در شهرستان خبر داد.

حسینی افتتاح پروژه های طرح هادی روستایی ؛ اجرای چمن های مصنوعی ، احیای قنوات ، برق رسانی به شبکه کارگاهی کوشه سفلی ، آسفالت حفاظتی محور خوسف قلعه زری ، افتتاح پروژه توسعه اینترنت پر سرعت ماژان و فدشک و افتتاح اولین ایستگاه آتش نشانی بخش جلگه ماژان را از دیگر دستاوردهای دولت مردمی در شهرستان برشمرد .

سرپرست فرمانداری شهرستان خوسف ؛ اعتبار 62 پروژه عمرانی در سطح شهرستان را بالغ بر 650 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: از این تعداد 56 پروژه افتتاح و 6 پروژه کلنگ زنی شد.

حسینی در پایان تصریح کرد : تعداد پروژه های شهری قابل افتتاح در شهرستان خوسف در هفته دولت 13 پروژه و پروژهای روستایی افتتاحی 43 پروژه بود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 167
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal