۱۳۹۹ جمعه ۸ اسفند
English
صفحه اصلی
1399/10/23 فاز اول معدن طلای کودکان تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد
فاز اول معدن طلای کودکان تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد
محمد علی آخوندی روز یکشنبه در حاشیه بازدید میدانی از معادن طلای ماهرآباد و شادان که به همراه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی انجام شد، افزود: عملیات اجرایی احداث سنگ شکن و کارخانه فرآوری در معدن طلای شادان نیز در حال اجرا است و میزان سرمایه‌گذاری در این معدن بیش از 2 هزار و 800 میلیارد ریال است.

وی بیان کرد: طی یک سال آتی با راه‌اندازی کارخانه فرآوری در معدن طلای شادان عملیات استحصال طلا از آن انجام خواهد شد.

فرماندار خوسف با اشاره به ذخیره بالای ماده معدنی در معدن شادان افزود: ذخیره قطعی این معدن بیش از 27 میلیون و 800 هزار تن برآورد شده که بیشترین میزان ذخیره در میان معادن طلای استان است.

وی گفت: 3.5 مگاوات برق مورد نیاز معدن طلای شادان و 3 مگاوات برق مورد نیاز معدن ماهرآباد است که یکی از مشکلات معادن طلای این بخش تامین پست برق 132 کیلووات بوده و امیدواریم هرچه سریعتر عملیات اجرایی آن آغاز شود.

آخوندی گفت: برای معادن طلای شادان و کودکان از محل تسهیلات اشتغال روستایی کارگروه ملی به مبلغ 443 میلیارد ریال مصوب شده که تاکنون قسمت عمده آن پرداخت شده و مابقی نیز در مرحله پرداخت است.

وی ادامه داد: در زمینه اسکان نیروهای اداری و کارگران این معادن نیز آمادگی لازم برای واگذاری زمین در روستاها وجود دارد و این موضوع در روستاهای بصیران و ماژان در دست پیگیری است.

فرماندار خوسف همچنین گفت: معدن طلا و مس ماهرآباد شهرستان خوسف با ذخایر بسیار خوب که چند سال اخیر عملیات احداث کارخانه فرآوری آن راکد بوده، با تلاش سرمایه‌گذار طرح دوباره راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرستان خوسف به عنوان قطب معادن خراسان جنوبی شناخته می‌شود افزود: معادن بسیار بزرگی با ذخایر طلا، مس و دولومیت در این منطقه وجود دارد.

وی اظهار داشت: بیش از 37 معدن فعال در این شهرستان وجود دارد و در سطح استان، خوسف بیشترین ذخایر طلا در شرق کشور را دارا است.

آخوندی میزان ذخایر معدنی ماهرآباد را 834 تن مس و 698 تن طلا عنوان کرد و گفت: باید با پیگیری‌های دوچندان سرمایه‌گذار این عقب افتادگی در راه‌اندازی معدن هرچه سریعتر جبران شود.

وی اظهار داشت: در سالی که توسط مقام معظم رهبری به عنوان جهش تولید نامگذاری شده است باید دستگاه‌های اجرایی از همه ظرفیت‌های موجود برای حمایت از سرمایه‌گذاران استفاده کنند.

وی گفت: معادن طلایی خوسف از جمله کودکان، شادان و ماهرآباد می‌توانند به عنوان پیشران توسعه در شهرستان خوسف و استان باشند و ضمن ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار زمینه توسعه هرچه بیشتر این منطقه را فراهم کنند.

فرماندار خوسف ادامه داد: با توجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده و راه‌اندازی کارخانه‌های متعدد در خوسف مشکل اشتغال در این شهرستان مرتفع شده است و حتی بخشی از نیروهای سایر شهرستان‌ها نیز در این معادن به‌کارگیری خواهند شد.

وی گفت: اولویت به‌کارگیری نیرو در معادن شهرستان خوسف با نیروهای بومی است و حقوق دولتی معادن نیز در زیرساخت‌های این روستاها هزینه خواهد شد.
تعداد بازدید: 231
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal