۱۳۹۹ يکشنبه ۵ بهمن
English
صفحه اصلی
1399/10/20 85 درصد دانش‌آموزان شهرستان خوسف به شبکه شاد دسترسی دارند
85 درصد دانش‌آموزان شهرستان خوسف به شبکه شاد دسترسی دارند
محمد علی آخوندی روز یکشنبه در نشست بررسی مشکلات ارتباطی و مخابراتی شهرستان خوسف که با حضور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و مدیرعامل شرکت مخابرات منطقه خراسان جنوبی برگزار شد، افزود: از 207 روستای دارای جمعیت این شهرستان در 107 روستا دانش‌آموز ساکن است.
وی تصریح کرد: در شهرستان خوسف به دلیل پراکندگی بسیار زیاد و وجود بسیاری از روستاها با جمعیت کمتر از 20 خانوار در راستای تامین زیرساخت‌ها با مشکل مواجه هستیم.
فرماندار خوسف گفت: کوهپایه‌ای بودن، فاصله بسیار با مرکز شهرستان و نبود زیرساخت‌های مخابراتی در برخی روستاها توجه ویژه از سوی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات را می‌طلبد.
وی ادامه داد: در حال حاضر زیرساخت‌های مخابراتی و ارتباطی به عنوان یکی از مهمترین فناوری‌های روز مطرح است که با شیوع کرونا استفاده از آنها افزایش چشمگیری داشته است.
آخوندی گفت: 15 مدرسه شهری و 53 مدرسه روستایی شهرستان خوسف به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.
وی افزود: حدود دوسوم روستاهای شهرستان خوسف جمعیت کمتر از 20 خانوار دارند و در برنامه‌های دولت فقط روستاهای بالای 20 خانوار در نظر گرفته شده است که باید برنامه‌هایی برای تامین زیرساخت‌های مخابراتی این روستاها در نظر گرفته شود.
وی گفت: از نظر پوشش شبکه‌ای دیجیتال نیز 72 درصد جمعیت شهرستان زیر پوشش این شبکه هستند و نبود شبکه‌های دیجیتال و پوشش مخابراتی، آموزش دانش‌آموزان را دچار مشکل کرده است.
فرماندار خوسف خاطرنشان کرد: طی سال‌های اخیر پروژه‌ها و طرح‌های بسیار خوبی اجرا شده است اما به دلیل نبود بسیاری زیرساخت‌ها هنوز مشکلات و کمبودهایی وجود دارد.
وی از عزم ویژه دستگاه‌های اجرایی برای تامین زیرساخت‌های مخابراتی خبر داد و افزود: با توجه به ضرورت‌های موجود تسریع در اجرای این پروژه‌های زیرساختی برای رفع مشکلات مردم اهمیت ویژه‌ای دارد.
تعداد بازدید: 113
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal