۱۴۰۱ دوشنبه ۱۰ بهمن
English
صفحه اصلی
1401/10/05 پیشگیری از حوادث باید از سنین پایه آغاز شود
پیشگیری از حوادث باید از سنین پایه آغاز شود
فرماندار شهرستان خوسف ، که در دوره آموزشی مقابله با زلزله و به مناسبت هفته کاهش بلایای طبیعی و سالروز زلزله بم سخن می گفت با بیان این مطلب، افزود: رویکرد پیش بینی و پیشگیری از حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی باید از سنین پایه و از دوران کودکی و نوجوانی آغاز شود.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خوسف ، محمد علی ایمانی، با بیان اینکه شما دانش آموزان هر یک سفرای اطلاع رسانی و تبلیغاتی برای مبارزه و کاهش آثار و تبعات بلایای طبیعی هستید، افزود: اینکه تلاش کنیم تا موضوع ایمنی ، خود مراقبتی و نیز پیشگیری از بروز حوادث به عنوان یک مسئله و دغدغه اصلی همه اقشار جامعه خصوصاً خانواده ها تبدیل شود نیازمند کار جهادی و تلاش شبانه روزی است که همه دستگاه های اجرایی ، سازمان های مردم نهاد و تک تک آحاد جامعه در این زمینه نقش بر عهده دارند.
 
رئیس شورای مدیریت بحران شهرستان خوسف ، با بیان اینکه شورای مدیریت بحران شهرستان به صورت مرتب و ماهانه  و حتی هفتگی برگزار می گردد، افزود: حوادث غیرمترقبه همانگونه که از نامش پیداست از قبل خبر نمی کنند؛ از این رو باید در تمام زمان ها و مکان ها آمادگی رویارویی و مقابله با این حوادث خصوصاً در دستگاه های ذی ربط وجود داشته باشد.
 
ایمانی ، توسعه آموزش ها خصوصاً آموزش های عمومی و همگانی را مورد تاکید ویژه قرار داد و یادآورشد: این آموزش ها باید مناسب و متناسب برای تمام اقشار و سنین مختلف باشد چرا که در زمان وقوع بحران باید در یک تقسیم بندی درست از همه ظرفیت ها و امکانات به بهترین نحو ممکن استفاده شود که این مهم نیازمند آموزش و دانستن وظایف مشخص در زمان های معین است.
 
فرماندار شهرستان خوسف ، با بیان اینکه ممکن است برخی افراد بلایای طبیعی را قضاوقدر الهی بدانند، گفت: گرچه این مهم وجود دارد اما قضاوقدر الهی در طول اراده ما انسان ها قرار دارد بگونه ای که باید از قوه عاقله و تدبیر خود برای مقابله با این حوادث بهره گیری کنیم چرا که مهمترین تفاوت ما انسان ها با حیوانات ، نباتات و حتی جمادات قوه اختیار و عقلی است که خداوند برای پیش بینی و تدبیر امور در اختیارمان قرار داده است.
 
ایمانی ، با بیان اینکه باید از اراده خود برای رشد و ترقی فردی و اجتماعی بهره گیری کنیم ، گفت: قطعاً برخی از اتفاقاتی که رخ می دهد و یا ضررهایی که در حوادث بر برخی افراد مترتب می گردد ناشی از کم توجی و یا بی توجی به مباحثی است که ناشی از خطاهای انسانی است.
 
وی در پایان ضمن قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این دوره آموزشی ، یاد و خاطره درگذشتگان در زلزله بم در پنجم دی ماه را که در آن بالغ بر 30 هزار نفر از هم وطنان مان از میان ما رفتند را گرامی داشت. 
 
تعداد بازدید: 206
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal